بلاگ ایران راس

شبیه سازی ربات زیرسطحی(AUV)

در این پروژه نحوه راه‌اندازی و اجرای شبیه ساز UUV_Simulator برای شبیه سازی وسایل بدون سرنشین زیر سطحی آموزش داده می‎‌شود.

مدلسازی و کنترل بازوی ۲ درجه آزادی

 در این پروژه مدلسازی و کنترل یک بازوی رباتیک ساده دو درجه آزادی را در ROS آموزش داده می شود. با انجام این پروژه شما می توانید ربات‌های شخصی خودتان را نیز در رآس مدلسازی و کنترل کنید.

پرواز اولین هلیکوپتر بر روی مریخ – ویدئو

https://aparat.com/v/eRLU8 ویدیوی جدیدی از هلیکوپتر Ingenuity در مریخ وجود دارد که توسط دوربین های مریخ نورد Perseverance ضبط شده و توسط آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در توییتر منتشر شده است. هلی کوپتر اولین پرواز خود را با فاصله 10 فوت از سطح مریخ به مدت 39 ثانیه و اولین پرواز یک هواپیمای مجهز به یک سیاره دیگر را رقم زد. شاهد لحظه تاریخی به طور کامل باشید. دوربین های Mastcam-Z درNASAPersevere پرواز ، شناور و فرود #MarsHelicopter را به ما نشان می دهند. pic.twitter.com/ypdIWmC4D1 - NASA JPL (NASAJPL) 19 آوریل 2021 به گفته جاستین مکی ، دانشمند تصویربرداری Perseverance ، […]

کووید ۱۹ covid عامل اصلی تسریع در ارتقا فناوری رباتیک

همه گیری COVID-19 تغییراتی را در زندگی روزمره ما ایجاد کرده است ، اما وقتی صحبت از فناوری می شود ، همه لبه های علم در مواجهه با جنین مشکلی هنوز در ابتدای کار است. از بسیاری جهات ، تغییر شیوه زندگی ما در این دوران باعث تسریع در استفاده از فناوری گشته و این به خودی خود به سطحی رسیده که اخیرا شروع به فعالیت در این حوزه به صورت جدی شده ایم.

اندازه گیری علائم حیاتی بیماران Covid-19 توسط ربات‌ها بدون تماس

در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ، محققان دانشگاه های MIT ، Boston Dynamics و Brigham and Women’s Hospital امیدوارند اندازه گیری علائم حیاتی بیماران Covid-19 توسط ربات‌های هوشمند تماس کارکنان مراقبت های بهداشتی با ویروس Covid-19 را کاهش دهد.

جلوگیری از برخورد ربات در محیط

حرکت ربات ها در محیط بدون برخورد با اجسام مساله بسیار پیچیده‌ای است. استارت آپ Realtime Robotics در تلاش است تا “مشکل برنامه ریزی حرکت (motion planning problem)” و در واقع حذف محدودیت ربات در محیط را حل کند.

۱۰ شرکت برتر روباتیک مبتنی بر ROS در سال ۲۰۱۹

سیستم عامل ربات ROS نه تنها برای اهداف تحقیقاتی در روباتیک بلکه برای شرکت های روباتیک که درحوزه ساخت و فروش روبات نیز فعالیت می کنند ، به عنوان استانداردی در رباتیک تبدیل شده است  .در این مقاله لیستی از ۱۰ شرکت برتر روباتیک در سراسر جهان، که محصولات رباتیک خود را بر روی ROS پایه گذاری می کنند را ارائه می‌کنیم.

ربات حمل بار هوشمند (AlphaDog)

ربات AlphaDog یک ربات حمل بار هوشمند بوده است. این ربات مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات را در میدان جنگ برای نظامیان حمل کند. این ربات قادر است تقریباً در هر مکانی که انسان می تواند، حرکت کرده و تا بیش از بیست مایل را بدون نیاز به سوختگیری دوباره طی کند. این ربات قادر است تا وسایل تا وزن ۱۸۱ کیلوگرم را جابه جا کند.

جدیدترین الگوریتم مسیریابی برای هواپیماهای بدون سرونشین (UAV)

پژوهشگران MIT یک مدل برنامه‌ریزی مسیر را تهیه کرده اند که به هواپیماهای بدون سرنشین کمک می کند تا در حالی که در مسیر ایمن حرکت می کنند، با سرعت زیاد در مناطق ناشناخته پرواز کنند. این مدل – با نام “Faster” – سریعترین مسیر ممکن را از نقطه شروع تا نقطه مقصد در تمام مناطقی که می‌تواند پرواز کند، بدون توجه به ایمنی تخمین می‌زند.

افزایش درک روبات ها با سرعت بالا

مهندسان MIT روشی را برای سرعت بخشیدن به روند برنامه ریزی مورد نیاز یک ربات برای تنظیم درک خود بر روی یک شی با فشار دادن آن جسم بر روی سطح ثابت پیدا کرده اند. در حالی که الگوریتم های سنتی به ده ها دقیقه برای برنامه ریزی دنباله ای از حرکات نیاز دارند ، رویکرد جدید این روند پیش برنامه ریزی را به کمتر از یک ثانیه اصلاح می کند.