wiki-min

برای یادگیری ROS  فقط کافیست ما را دنبال کنید

دانشنامه‌ ایران رآس به منظور تسهیل در فرایند یادگیری و آموزش سیستم عامل ربات (ROS) کلیه مراحل و ملزومات جهت یادگیری راس را فراهم آورده است. در این بخش با ما همراه شوید تا به بزرگترین منبع آموزش ROS در ایران دسترسی داشته باشید.

در اینجا شما فرا خواهید گرفت که چگونه می‌توان ربات‌هایی نظیر Turtlebot، انسان نما، کوادکوپتر، manipulator،UAV،quadcopter را راه اندازی و سپس برای اهداف خاص خود برنامه نویسی نمایید.

آنچه که تا کنون در دانشنامه ایران رآس مهیا کرده ایم…

پروژه های کاربردی

ویدئوی آموزشی

محتوای آموزشی سطح پیشرفته

محتوای آموزشی سطح مقدماتی

RSS آخرین مطالب اضافه شده در دانشنامه

 • آشنایی با افزونه‌ها در Gazebo
  فزونه ها به شما امکان می دهند مدل ها ، حسگرها ، خصوصیات جهان و حتی نحوه اجرای Gazebo را کنترل کنید. در این آموزش نحوه ایجاد و بارگذاری افزونه ها برای اهداف مختلف توضیح داده شده است. نوشته آشنایی با افزونه‌ها در Gazebo اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • کتابخانه tf در ROS
  نوشته کتابخانه tf در ROS اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • کتاب سیستم عامل روبات ROS
  نویسنده : علیرضا عبدالکریمی سال انتشار : 1398 نوشته کتاب سیستم عامل روبات ROS اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • نصب ROS بر روی ویندوز ۱۰
  نوشته نصب ROS بر روی ویندوز ۱۰ اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • بررسی استاندارد نامگذاری منابع در ROS
  نوشته بررسی استاندارد نامگذاری منابع در ROS اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • بررسی استاندارد واحد اندازه‌گیری و دستگاه های مختصاتی
  واحد اندازه‌گیری و دستگاه های مختصاتی برای استفاده در ROS مورد بررسی قرار می‌گیرد. واحدهای اصلی مشتق شده دستگاه‌های مختصاتی جهت محورها سایر استانداردها رآس نوشته بررسی استاندارد واحد اندازه‌گیری و دستگاه های مختصاتی اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • بررسی کلی استانداردها و قوانین در ROS
  نوشته بررسی کلی استانداردها و قوانین در ROS اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • مدلسازی ربات به کمک Xacro
  وصیف کامل یک ربات نسبتاً پیچیده با استفاده از urdf کار دشوار و خسته کننده‌ای است. خوشبختانه ROS این امکان را ایجاد کرده است تا شما با استفاده از پکیج xacro برای ساده‌تر کردن کدهای خود بهره ببرید. به طور کلی به کمک xacro می‌توان سه کار مفید زیر را انجام داد: تعریف ثابت‌ها محاسبات […]
 • ربات OpenManipulator
  Open manipulator یک بازوی رباتیک با مفاصل دورانی و دارای 5 درجه آزادی (4 مفصل دورانی+ 1 گریپر) است که کاملاً با ROS سازگار بوده و شما می‌توانید به آسانی آن را در محیط شبیه‌سازی اجرا کنید و الگوریتم‌های مدنظر خودتان را بر روی آن پیاده‌سازی کنید. نوشته ربات OpenManipulator اولین بار در دانشنامه ایران […]
 • حسگر Velodyne LIDAR
  حسگر (سنسور) Velodyne LIDAR در این مقاله به صورت کامل مورد بررسی قرار می‌گیرد. برای این منظور ویژگی های اصلی، کاربرد حسگر لیدار ، فاصله کارکرد، دقت، صحت، میزان FOV در حالت افقی و عمودی، رزولوشن، نرخ بروزرسانی، ولتاژ کاری و ... به تشریح بیان می‌شود. همچنین نحوه کار با این سنسور در ROS نیز […]