wiki-min

برای یادگیری ROS  فقط کافیست ما را دنبال کنید

دانشنامه‌ ایران رآس به منظور تسهیل در فرایند یادگیری و آموزش سیستم عامل ربات (ROS) کلیه مراحل و ملزومات جهت یادگیری راس را فراهم آورده است. در این بخش با ما همراه شوید تا به بزرگترین منبع آموزش ROS در ایران دسترسی داشته باشید.

در اینجا شما فرا خواهید گرفت که چگونه می‌توان ربات‌هایی نظیر Turtlebot، انسان نما، کوادکوپتر، manipulator،UAV،quadcopter را راه اندازی و سپس برای اهداف خاص خود برنامه نویسی نمایید.

آنچه که تا کنون در دانشنامه ایران رآس مهیا کرده ایم…

پروژه های کاربردی

ویدئوی آموزشی

محتوای آموزشی سطح پیشرفته

محتوای آموزشی سطح مقدماتی

RSS آخرین مطالب اضافه شده در دانشنامه

 • ربات OpenManipulator
  نوشته ربات OpenManipulator اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • حسگر Velodyne LIDAR
  نوشته حسگر Velodyne LIDAR اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • مدلسازی سه بعدی ربات در ROS
  برای طراحی و ساخت مدل سه‌بعدی ربات، رآس که به ما کمک می‌کنند تا یک مدل سه‌بعدی از ربات را با تطبیق خوبی با واقعیت ایجاد کنیم.همچنین رآس این امکان را به ما می‌دهد تا فایل CAD طراحی شده برای اجزای ربات خودمان را نیز به آن بدهیم تا در نمایش گرافیکی شبیه‌سازی از آن […]
 • ربات TIAGo
  ربات TIAGo (تیاگو) یک ربات متحرک دارای بازو ( mobile-manipulator) است که توسط شرکت PAL Robotics ساخته شده است. این ربات در سه مدل دوبازو، تک بازو و بدون بازو تولید می‌شود.قابلیتهای این ربات نظیر ناوبری، ادراک، برداشتن و گذاشتن اجسام، ادراک متقابل، شناسایی حرکت، تشخیص چهره و … اون رو به پلتفرمی مناست برای […]
 • ارتباط MATLAB و ROS
  در این آموزش نحوه ارتباط بین MATLAB و ROS آموزش داده می‌شود. تنظیمات شبکه برای برقراری ارتباط، دریافت و انتشار تاپیک‌ها در متلب، کنترل ربات توسط سیمولینک و ... مواردی است که در این آموزش ارائه شده است. نوشته ارتباط MATLAB و ROS اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • افزودن مدل انسان به گزبو (Gazebo)
  در صورتی که بخواهید یک انسان در مسیر تعیین شده‌ای حرکت کند. البته بدون اینکه تحت تاثیر موتور فیزیک موجود در گزبو قرار گیرد. یعنی گرانش تاثیری بر آن نداشته باشد و یا برخورد با اشیا دیگر برای آن تعریف نشود. به شما پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را بخوانید. نوشته افزودن مدل انسان به گزبو […]
 • مقدمه‌ای بر شبیه‌ ساز گزبو Gazebo
  گزبو نرم‌افزار شبیه‌سازی در ROS است که امکان آزمایش سریع الگوریتم‌ها ، طراحی ربات‌ها، انجام تست رگرسیون، آموزش هوش‌مصنوعی با استفاده از سناریوهای واقع‌گرایانه، امکان شبیه‌سازی دقیق و کارآمد انواع ربات‌ها در محیط‌های پیچیده داخلی و خارجی را فراهم می‌کند. نوشته مقدمه‌ای بر شبیه‌ ساز گزبو Gazebo اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • TurtleBot
  ربات لاکپشتی، یک ربات موبایل نسل جدید است که ماژولار ، جمع و جور و قابل تنظیم است. کیت TurtleBot شامل سنسور فاصله ۲D / 3D ، کامپیوتر تک بُردی SBC (Single Board Computer) و کیت سخت افزاری نصب TurtleBot است. نوشته TurtleBot اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • Robot Operating System for Absolute Beginners
  Author : Lentin Joseph publication date: 2018 Level : Basic نوشته Robot Operating System for Absolute Beginners اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.
 • Learning Robotics using Python
  Author : Lentin Joseph publication date: 2019 Level : Advance نوشته Learning Robotics using Python اولین بار در دانشنامه ایران رآس. پدیدار شد.