اخبار و رویدادها

اخبار و رویدادهای مرتبط با سیستم عامل ربات ROS را در بخش News بخوانید. از بروزترین رویدادهای رباتیکی در زمینه ROS مطلع و با دیگران به اشتراک بگذارید.

پرواز اولین هلیکوپتر بر روی مریخ – ویدئو

https://aparat.com/v/eRLU8 ویدیوی جدیدی از هلیکوپتر Ingenuity در مریخ وجود دارد که توسط دوربین های مریخ نورد Perseverance ضبط شده و توسط آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا در توییتر منتشر شده است. هلی کوپتر اولین پرواز خود را با فاصله 10 فوت از سطح مریخ به مدت 39 ثانیه و اولین پرواز یک هواپیمای مجهز به یک سیاره دیگر را رقم زد. شاهد لحظه تاریخی به طور کامل باشید. دوربین های Mastcam-Z درNASAPersevere پرواز ، شناور و فرود #MarsHelicopter را به ما نشان می دهند. pic.twitter.com/ypdIWmC4D1 - NASA JPL (NASAJPL) 19 آوریل 2021 به گفته جاستین مکی ، دانشمند تصویربرداری Perseverance ، […]

کووید ۱۹ covid عامل اصلی تسریع در ارتقا فناوری رباتیک

همه گیری COVID-19 تغییراتی را در زندگی روزمره ما ایجاد کرده است ، اما وقتی صحبت از فناوری می شود ، همه لبه های علم در مواجهه با جنین مشکلی هنوز در ابتدای کار است. از بسیاری جهات ، تغییر شیوه زندگی ما در این دوران باعث تسریع در استفاده از فناوری گشته و این به خودی خود به سطحی رسیده که اخیرا شروع به فعالیت در این حوزه به صورت جدی شده ایم.

اندازه گیری علائم حیاتی بیماران Covid-19 توسط ربات‌ها بدون تماس

در طی بیماری همه گیر ویروس کرونا ، محققان دانشگاه های MIT ، Boston Dynamics و Brigham and Women’s Hospital امیدوارند اندازه گیری علائم حیاتی بیماران Covid-19 توسط ربات‌های هوشمند تماس کارکنان مراقبت های بهداشتی با ویروس Covid-19 را کاهش دهد.

چالش زیرزمینی DARPA

چالش زیر زمینی (DARPA Subterranean (SubT) Challenge ) به میزبانی آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (DARPA) با هدف توسعه فناوری‌های نوآورانه‌ای که می‌توانند عملیات زیرزمینی را تقویت کنند طراحی شده است.

رویداد آموزشی ROS-Industrial

رویداد آموزشی ROS-Industrial از ۱۸ تا ۲۲ نوامبر ۲۰۱۹ در Fraunhofer IPA برگزار می شود. در این دوره آموزشی به معرفی Linux، آموزش اساسی ROS که شامل معرفی بازوهای رباتیکی، ناوبری و مباحث پیشرفته ROS است، ارائه می شود.

World MoveIt Day 2019 – روز جهانی moveIt

این رویداد یک روز طولانی بین المللی هکاتون برای بهبود پایه کد MoveIt ، افزایش مستندات و بحث در مورد تحولات هیجان انگیز در جامعه MoveIt است.